Otp Pénzbefizetés Automata

healthysoil.net

Cuha Völgy Kisvasút — Cuha Völgy Vasút Menetrend

April 30, 2022, 12:20 am

Az arborétumon és a középkor óta létező apátságon kívül itt hosszan nyitva tartó élelmiszerboltok és számos távolsági buszjárat átszállási kapcsolata is található. A vasút a város határán túl éri el legmagasabb pontját, az olaszfalui vízválasztó alagútjának kapujában mért 401 méter egyben az ország vasúthálózatának "csúcspontja" is. Innen már meredeken ereszkedünk, a hóbiztos síterepet kínáló Eplényen át egyenesen Veszprém felé. A dombokra épült várost már messziről meglátjuk, miközben az erdőt elhagyva átrobogunk az utolsó két völgyhídon: a Répás- és Gyökeres-árok völgyhídjai egymástól alig száz méterre találhatók. Veszprém vasútállomására érkezve, általában Budapest és Ajka felé is rendelkezésre állnak csatlakozások, a városközpont és az ottani buszpályaudvar pedig az állomás előtti térről induló helyi buszjáratokkal érhető el. Érkezés Zircre a székesfehérvári országúton, háttérben a távoli Kőris-hegy lapos csúcsával Vaskeréken, két kerékkel A Magas-Bakony távolabbi célpontjainak felkeresése remek kerékpártúrákkal kecsegtetnek, a vasút pedig ma már a fővonali személy- és gyorsvonatok nagy részén, új, vagy átalakított járművekkel biztosítani tudja legalább 4-6 kerékpár szállítását.

Vasúti menetrend

cuha völgy kisvasút menetrend

Több viadukt és alagút mellett megyünk el, majd a lassan kitáguló, megszelídülő völgyben érintünk egy hangulatos, ámbár sokszor szeméttel teli pihenőhelyet. Később balról csatlakozik hozzánk a S és a P+ jelzés, elmegyünk egy másik szép tisztáson kialakított pihenőhely mellett, és pár perc séta után egy elágazásnál jobbra fordulva átmegyünk a hídon és megérkezünk a Porva-Csesznek vasútállomás épületéhez. Átkelünk a síneken, a szemben lévő kulcsosházat jobbról a sínek felől kerüljük meg, a ház mögül indul meredeken a hegynek felfelé a S+ jelzésű kis ösvény (a Hódos-ér felirat is ki van írva). Túránk legmeredekebb, megerőltető szakasza kezdődik itt, a Kopasz-hegyre való felkapaszkodás. Az ösvény hamarosan egy szélesebb erdészeti útba torkollik, melyen feljutunk a hegy gerincére, azonban nemsokára ismét egy árok meredek oldalában húzódó csapásra kalauzolnak a jelzések, melyen egy szép tisztásra bukkanunk ki. Figyeljük a ritkássá váló jelzéseket, a rét bal oldalán menjünk végig, amíg el nem érünk egy erdészeti utat, melyen élesen balra fordulva lefelé ereszkedünk tovább.

Három alagúton és két völgyhídon halad át Magyarország legszebb vasútvonala | Sokszínű vidék

hotel villa völgy eger völgy

Bezárása végül társadalmi nyomás miatt elmaradt. Számos óvoda, iskola kirándulásait, környezetvédő gyerektáborait a Bakonyba, a Cuha-völgybe szervezi, mely a környezetbarát vasúttal a környezeti nevelés, a szakmai terepmunka célja. A vonalnak azonban nem csak turisztikai jelentősége van, hivatásforgalmat bonyolít Győr és a környező települések között. A vasútvonal néhány alkalommal filmforgatási helyszínül szolgált. Itt forgatták 1968-ban a Bors című tévésorozatot, 1975-ben Bacsó Péter Ereszd el a szakállamat! című filmjét, 1976-ban a Kántor, 1987-ben pedig a Nyolc évszak című tévésorozatoknak szolgált forgatási helyszínül. A cikkben szereplő magával ragadó felvételeket Szélesy Balázs természetfotós készítette, akinek munkáit a jövőben ide kattintva követheted a Facebookon. Még több + Még több +

Cuha völgy vasút menetrend

  • Dr gulyás károly
  • Lopakodó elektromos kerékpár
  • Turista Magazin - Vár a Cuha-völgyi vasút ünnepnapja
  • Hotel villa völgy

Néhol köveken, faágakon egyensúlyozva bukdácsolunk át, néhol pedig nem marad más választásunk, mint egyszerűen átgázolni a patak vizén. A túrán igen jó szolgálatot tehet a bakancsra, túracipőre felerősíthető, vízálló kamásli. Összeszűkül a völgy, elhaladunk néhány a sziklafalban megbújó kis barlang, majd később egy pihenőhely mellett, és a következő kanyar után átbújunk a gyönyörű vonalvezetésű vasút viaduktja alatt. Jobbra fenn a vasútvonal építésének millenniumi évére emlékeztető kissé romos kőobeliszk emelkedik, balra pedig egy alagút bejárata sötétlik. Itt érünk a Cuha-szurdok legszűkebb szakaszához, a patak túloldalán a vasútvonal hosszú, mohával lepett védőfala húzódik. A kanyargó Cuha-patakot hatalmas mészkősziklapadok szorítják össze, a medret irdatlan nagy sziklatömbök borítják, hóolvadáskor, nagy esőzések után félelmetesen dübörög a víz. A nemzeti vagyon részének tekintett, műemléki védettség alatt álló vasútvonal szorosan követi a sétautat, mely többször is gázlókon kel át a rohanó patakon.

Kedvezőbb menetrend, új vonatok a Cuha-völgyi Bakonyvasúton A Cuha-völgyi Bakonyvasút Szövetség örömmel tájékoztatja a turistákat, kirándulókat, hogy a 11-es sz. Győr–Veszprém vasúton 2017. szeptember 2-től október 23-ig, majd 2018. március 15-től kezdődően minden hétvégén új vonatpár közlekedik az eddig "vonatmentes" időszakokban. Az ország legszebb, a Magas-Bakonyt viaduktok, alagutak, nagyszerű, a tájba illő műszaki létesítmények sorával átszelő Cuha-völgyi vasút bakonyi szakasza 2011 óta műemléki védelem alatt áll, 2013 óta a nemzeti vagyon része. A turisták által leginkább látogatott Cuha-völgyben a kirándulószezonban, hétvégén Zirc és Bakonyszentlászló között egy külön járatpár is segíti a turisták, kerékpárosok közlekedését.

8" A megállóhely Bakonyszentlászló község Vinye településrészében található, ritkán lakott területtel körbe véve. Bakonyszentlászlóról műúton megközelíthető, és szintén műúton érhető el a 4 km-re lévő Fenyőfő község is. Bakonyszentkirály /82-es út/ murvázott, jól járható úton rövidítve megközelíthető. Turisztika A megállóról rengeteg turistaút indul a közeli Cuha-völgy, Cuha-szurdok, cseszneki vár, Borzavár, Porva, Kőris-hegy, Fenyőfői ősfenyves és a Hódos-ér irányába. A festői szépségű Cuha-völgyet évente több tízezrek keresik fel. A völgyön keresztül haladva végigkísér bennünket a kanyargó vasútvonal, melynek több ritkaságát is megtekintheti az arra kiránduló, többek közt az országban egyedi "ablakos alagutat" azaz az omlásveszélyes részen kialakított omlásvédő alagutat, a Gubányi Károly viaduktot és rengeteg más érdekességet. Hosszabb-rövidebb túrával érdemes felkeresni a közelebbi Pápalátó-követ, ahonnan Pápa városára nyílik gyönyörű kilátás, ekkor érdemes megtekinteni a Kék-hegyi földvársáncokat is, és a távolabbi Kőris-hegyet, mely a Bakony legmagasabb pontja.