Otp Pénzbefizetés Automata

healthysoil.net

Alföldi Róbert Rendezései 2017 — Alföldi Róbert | Új Szó

April 29, 2022, 11:34 pm

2017. Radnóti Színház

Alföldi Róbert Szombathelyről: "Ez a teljes letámadás"

A magyar avantgarde nagyjai mellett olyan világhírű külföldi fotóművészek alkotásai szemléltetik ezt a párhuzamot, mint pl. Arnulf Rainer, Thomas Ruff, Rudolf Schwarzkogler, Joel-Peter Witkin, Günter Brus, Jürgen Klauke. Csáki Judit Alföldi színháza – Öt nemzeti év című kötetében dokumentálta az Alföldi vezette színház működését, s megrajzolta Alföldi színházvezetői portréját. Az egyes fejezeteket a művész hozzászólásai egészítették ki.

  • Alföldi Róbert | Új Szó
  • Alföldi róbert rendezései 2017 youtube
  • Bee Gees - Words dalszöveg + Magyar translation
  • Alföldi róbert rendezései 2012 relatif

Kell egy csapat. Minarik Ede legendás megállapítása Sándor Pál filmjében, a Régi idők focijában. Volt egy csapat, mondhatná most Alföldi Róbert, a Nemzeti Színház távozó igazgatója. S valóban: volt, nincs! Szétszéledt, mert szétverték. A színháztörténet jegyzi majd fényes sikereit. Budapest | Kulka János színművész egy interjúban utalt arra, hogy nem kíván a Vidnyánszky Attila vezetésével működő Nemzeti Színházban maradni. A azon kérdésére, hogy mi volt az első gondolata, amikor nyilvánosságra hozták az igazgatói pályázat eredményét, ezt válaszolta: "Hogy szabad leszek. Nagyon rosszul tűrök bármiféle kötöttséget, ha az akaratom vagy az ízlésem ellenére kell valamit csinálni.

Facebook

1992-ben a Vígszínház szerződtette. 2000-ben szabadúszó lett, 2006-tól a Bárka Színház igazgatója volt. 2007-ben a Nemzeti Színház főigazgatójának nevezték ki, a posztot 2008 júliusától 2013. június végéig töltötte be. A Nemzeti hagyományait kissé megtörve színháza számos tartalmi és formai újítással állt elő, külföldi vendégrendezőkkel is dolgoztak, s az általa vezetett társulat sikeres csapattá állt össze. A harmadik évad, amit ők magyar évadnak és csúcsévadnak neveztek, nyolc darabja között hat magyar művet állítottak színpadra, közülük négy ősbemutató volt. A színház többnyire teltházzal működött, előadásaik nem csak a hagyományos színházlátogatókat, de a fiatalságot is vonzották. A színpadon kíméletlen őszinteséggel boncolgatja a kis és nagy közösségek problémáit, konfliktusait, és ezekről mint közéleti szereplő, fontosnak tartja a nyilvános véleményformálást is. Igazgatói évei során a politika kereszttüzébe került, számos nemtelen támadás érte őt magát, s általa az egész társulatot és produkcióikat, többnyire nem művészi alapon.

2014-ben a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége Radnóti-díjjal tüntette ki. 2015-ben az Armel Operafesztivál Arte-közönségdíját nyerte el az általa rendezett Varázsfuvola, amelyet a Szegedi Nemzeti Színház társulata adott elő. 2016-ban pedig a legjobb előadás díját kapta Eötvös Péter Senza sangue című egyfelvonásos operájának rendezésével, az avignoni Opéra Grand előadásában. 2017-ben ismét az Armel Operafesztivál közönségdíját nyerte el. Hobbijában, a festészetben is sikeres. Több önálló kiállítása volt, képei a legendás párizsi művészkávéházban, a Les Deux Magotsban is láthatók voltak. 2016 januárjában a Mai Manó Házban A múlt szabadsága címmel neoavantgárd fotógyűjteményéből nyílt kiállítás. Alföldi Róbert nagyszerű gyűjteménye a korabeli magyarországi és külhoni avantgárd legjelentősebb művészeinek reprezentatív műveit tartalmazza, egy olyan anyagot, mely nemzetközi viszonylatban is különleges. Az Alföldi Róbert által összegyűjtött fotográfiák azt is megmutatják, hogy a magyar fotóművészet milyen összhangot mutatott a kor nemzetközi irányzatainak törekvéseivel.

Szombathely 2017 március 12. vasárnap, 10:53 Alföldi Róbertet egy beszélgetés keretében bírták megszólalásra a szombathelyi igazgatóválasztásról. Február 24-én nagy sikerrel debütált Alföldi Róbert rendezése, Euripidész Médeia című drámája a szöuli Nemzeti Színházban. Hazatérve, március 5-én Spinoza Színházban rendezett intim hangulatú beszélgetésen osztotta meg élményeit Csáki Judittal és a jelenlévőkkel. A kritikus a szombathelyi igazgatóválasztásról is faggatta. A kérdésre, hogy vélekedik a Weöres Sándor Színház körül történtekről, Alföldi Róbert úgy fogalmazott: "Tudod, mit gondolok? Azt, hogy semmi érdekes nincs benne. És azt kell mondanom, hogy semmi meglepő nincs benne. Ami a legszomorúbb, hogy egyre durvább, ahogy ez (az igazgatóválasztás) működik. Már akkor lehetett tudni, amikor Dér András visszalépett – egyébként nem értem miért lépett vissza – és amikor a szakmai bizottság nem határozott Jordán Tamás pályázatáról, hogy itt valami kavarás lesz". Végszó. Ez a címe a Spinoza Színház beszélgető-sorozatának, amelyen Csáki Judit színikritikus, a Revizor kritikai portál főszerkesztője kérdez és a végszóhoz szokott alanyok válaszolnak: színészek, színházi emberek, filmesek, írók.

Online

Csáki Judit szerint az alapító-igazgató azért vált nem kívánatossá, mert Alföldi Róbert és Mohácsi János rendezhet nála Szombathelyen. A felvetésre Alföldi úgy reagált: "Nem gondolom magunkat ilyen fontosnak. (…) Nem azért nem akarják Jordánt, mert a Mohácsi meg az Alföldi rendez nála. Azért nem akarják, mert valaki nem szereti a Tamást, meg van rá sértődve, és ez a valaki, aki nem Szombathelyen van, hanem Budapesten, így gondolja, illetve az általa vezetett szövetség is így gondolja. Ez a teljes letámadás. Ne felejtsük el, hogy évekkel ezelőtt elhangzott: kultúrharc van, "most mi jövünk". (…) Öt évvel ezelőtt ezt még nem lehetett volna megtenni Tamással, most úgy gondolják, meg lehet tenni. Ahogy azt is meg lehet csinálni egy jogállamban, hogy egy képviselő egy ilyen helyzetben tartózkodik" – fejtette ki Alföldi Róbert, aki hozzátette: "Van egy város, ahol korábban nem volt színház. Jordán Tamás létrehozott egy színházat, ami már tíz éve működik. Hiába mondják, hogy megosztó színházat csinál – aki szerint megosztó, az már nem fér be, mert már nem tud hova leülni, annyi a néző" – hívta fel a figyelmet a színész-rendező.

"Az a társadalom egyik baja, hogy mindig a felszínről ítélünk. " A Nemzeti után, az elmúlt négy évben Bécstől Szöulig rendezett külföldön és különböző hazai színpadokon is. Több darabban játszott is. Az Arénában színpadra vitt szuperprodukciói az I stván, a király, a Játékkészítő, a Passio XXI., idén pedig a Hegedűs a háztetőn voltak, utóbbival országos turnéra is indultak. Budapesti rendezései körül kiemelkedett a Radnóti színpadán Mouawad Futótűz című drámája, Shakespeare Lear királya, a Vígszínházban a Julius cézár, a Rózsavölgyi Szalonban Mark St. Germain Az utolsó ór a című darabja, ebben Jordán Tamással játszott együtt, Alföldi Róbert a darab látványtervezője és rendezője is egyben. Az Átriumban pedig az Őrült nők ketrece, majd Marlowe II. Edwardja. Szintén az Átriumban játsszák legújabb rendezését, R. W. Fassbinder A félelem megeszi a lelket című filmjének színpadi adaptációját, amely ősbemutató is egyben. "Milyen üzenettel bír az erő? Mert rövid távon sikeres lehet, ha terroristaként viselkedsz a saját közösségeddel, de hosszú távon megunják és menesztenek.

2013. augusztus 22. 19:15 Ritkán fordul elő, hogy a kritikus biztos lehet benne: aki kíváncsi volt rá, megnézte az előadást, amelyről írni szándékozik. Az István, a király Alföldi Róbert-féle változatát ugyanis kedden leadta az RTL Klub, köszönet nekik ezért. Előrebocsátom: nagy Alföldi-rajongó vagyok. Több rendezését láttam, végigkövettem a Nemzeti Színház körüli politikai hisztit, elolvastam az előadások kritikáit, megnéztem a parlamenti képviselők szakavatott felszólalásait, szóval alaposan benne vagyok a témában. 2013. augusztus 20. 17:25 Az RTL Klub ma este igazi csemegével kedveskedik nekünk, bár talán elegánsabb lett volna, ha a közmédia valamelyik csatornája rukkolt volna elő ezzel az ajándékkal. Budapest | Nem lesz színházigazgató a közeljövőben Alföldi Róbert, a Nemzeti Színház távozó vezetője. Mintegy húszperces tapssal búcsúztatta a közönség a Nemzeti Színház Alföldi Róbert nevéhez fűződő korszakát a társulat utolsó előadásán szombaton. A Mephisto című produkció végén a játszó színészek mellett a társulat többi tagja, köztük az igazgató is meghajolt a színpadon.

Színház 1065 Budapest, Nagymező u. 11. Jegyiroda hétfő-csütörtök: 10. 00-18. 00 Jegypénztár A jegypénztárunk nyitvatartása az előadásokhoz és a helyszínekhez igazodik. Azokon a napokon, amikor a RADNÓTIBAN és a KERES EMIL PRÓBATERMünkben tartjuk az előadásainkat, a nyitvatartás a következő: kedd-péntek: 17. 00-21. 00 szombat-vasárnap: 14. 00 Amikor sem a RADNÓTIBAN, sem a VENDÉGHELYSZÍNeinken ( Ódry Színpad, Tesla Labor) nincs előadás, a nyitvatartás a következő: 17. 00-19. 00 hétvégén, ünnepnapokon zárva. Azokon a napokon, amikor VENDÉGHELYSZÍNeken játszunk, a nyitvatartás a következő: Kivéve, ha délutáni előadásunk van, mert akkor a Radnótiban hétvégén sincs nyitva a pénztár. Nyitvatartás a VENDÉGHELYSZÍNeken: az előadások napján hétfőtől vasárnapig az előadás kezdése előtt két órával. A Stefánia Palotában az előadás napján nincs nyitva pénztár. Bármilyen kérdés esetén pénztárosaink elérhetőek az alábbi mobilszámon: 0620 363 4468 A Radnóti Miklós Színház Nonprofit Kft. Budapest Főváros Önkormányzata fenntartásában működik.