Otp Pénzbefizetés Automata

healthysoil.net

Nas Szerver Pc Ből / Freenas: Otthoni Szerver Ingyen - Hír - Computerworld

April 30, 2022, 12:24 am

Túl sok memóriára sem biztos, hogy szükség lesz, viszont tárhelynél kevés, de nagy kapacitású HDD az ideális. ezekből is a Green vagy NAS változatokra érdemes szavazni, amelyek keveset fogyasztanak, olcsók és halkan dolgoznak. A LAN vezérlő legyen gigabites, ez nagyon fontos, és szükség esetén a routert is fejlesszük. A rendszerbeállításoknál aktiváljunk minden lehetséges energiatakarékos funkciót, és állítsunk be szigorú alvó üzemmódot a HDD-kre. Érdemes az OS-cserén is elgondolkodni: a FreeNAS ingyenes és kiváló NAS-oprendszer. Ha ezt túl macerásnak ítéljük, érdemes a NAS-ok világában körbepillantani. 1-2 fiókos NAS-t már nagyon olcsón szerezhetünk és a legtöbb már nem csupán fájlszerverként üzemel, DLNA-szerverként, torrentkliensként is funkcionál és mobil appokkal is elérhetjük. Hirdetés

Ezért ne használj régi PC-t szervernek - PC World

  • A bába válaszol - Természetes kísérés a várandósság, a szülés,a gyermekágy és a szoptatás idején gyógynövényekkel,homeopátiás szerekkel és illóolajokkal | eKönyv Magyarország
  • Nas szerver pc ből computer
  • Nas szerver pc ből 2
  • Különleges 50 fortinos értéke point
  • Nas szerver pc ből pc
nas szerver építése nas szerver pc ből computer

Első körben lássuk, mit is kell tudnia egy NAS-ra szabott operációs rendszernek hardverkezelés és szolgáltatás terén! Az alapvető rutinokon felül elsődlegesen a belső tárolók kezelése a legfontosabb (amelyek HDD-k mellett ma már SSD-k is lehetnek), amiben többlemezes eszközök esetében benne foglaltatnak a különféle RAID tömbök és vékony-vastag kötetek is. Ezenfelül több NAS SSD gyorsítótárazást is felkínál, valamint külső tárolók illesztésére is van lehetőség, akár eSATA, akár USB porton, hálózati oldalról pedig az iSCSI opció is ide sorolható, így ezekről mind-mind gondoskodni kell. A másik igen fontos funkció a hozzáférés-szabályozás, a felhasználók, felhasználói csoportok, valamint a jogok és megosztások, a biztonság és a tárhelykvóták kezelése. [+] Kiszolgáló oldalról fájl- és szolgáltatásmegosztást, illetve különféle szerverfunkciókat kell megvalósítani. Ilyen a helyi hálózaton a Samba/CIFS/NFS, távolról az FTP/TFTP és HTTP, melyhez kapcsolódóan szükség lehet SQL szerverre is. Fontos a kiszolgáló mélyebb elérhetősége is, itt jön a képbe a Telnet/SSH páros, illetve az állapot-visszajelzés (SNMP/Syslog) is.

Version

Kötet létrehozása Kell egy kötet, amin adatokat tárolhatunk. A kötetek egy vagy több merevlemezből állnak, a Tárhely/Kötetek/Kötet létrehozása pontban készíthetünk egyet. Adjunk egy tetszőleges ékezetmentes nevet a kötetnek, majd jelöljük ki, hogy a rendszer által látott lemezek közül melyek szerepeljenek benne. A listában csak a kiosztatlan meghajtók jelennek meg, ha itt nem találjuk meg azokat, akkor esetleg tönkrementek, laza vagy rossz az adatkábel (SATA, PATA) vagy az adott lemezvezérlőt nem ismeri fel az operációs rendszer. Az UFS és ZFS állományrendszerek közül kell választanunk, előbbi kevesebb memóriát igényel, utóbbi biztonsági szempontból jobb. A Group Type szakaszban a mirror a biztonságosabb, redundáns adattárolást (tükrözést) jelöli, míg a stripe gyorsabb működést kínál. Egy felhasználó mind helyett Általános igény otthon és kisebb irodákban is, hogy legyen egy általános tárhely, amely bejelentkezés nélkül bárki által elérhető, aki csak csatlakozik a helyi hálózatra. Ennek hátránya persze, hogy egy véletlen vagy célt tévesztett Delete fontos anyagokat ad át az enyészetnek, így valamennyire gyakorlott felhasználói tábor esetén célszerű csak használni.

Erre jönnek rá az úgynevezett többletszolgáltatások, a biztonsági mentések, szinkronizálás a felhős kiszolgálókkal, Radius, iTunes/DLNA, Syslog, VPN szerverek és akár a különféle "Station"-ök, mint QNAP esetében a Konténer és Virtualizációs és biztonsági kamerákat kezelő állomás, illetve egyéb multimédiás kiszolgálók. Gyári operációs rendszerből sokféle van, kvázi minden gyártó saját maga által fejlesztett rendszerrel dolgozik, így a QNAP is, hogy a fenti lehetőségeket mindenki saját elképzelése szerint aknázza ki. Az általuk dédelgetett QTS-ben rengeteg munka van, ami meg is látszik azon, hogy a felhasználók általában kedvelik. Egyrészt azért, mert függetlenül attól, hogy a legolcsóbb vagy a legdrágább modellt vesszük meg, mindegyikben ugyanazt az egységes szoftveres hátteret kapjuk, folyamatos frissítéssel, maximum az alkalmazásokban vannak különbségek a hardverek tudásától függően. Másrészt kiemelkedik a tömegből egyszerűségével és átláthatóságával, hiszen nem bonyolultabb, mint egy bármilyen ablakos operációs rendszer, legyen az Windows, MacOS vagy Linux, és bármilyen böngészőből elérhető, tehát abszolút platformfüggetlen.

Itt Apple, Unix és Windows megosztásokat hozhatunk létre igény szerint, mi a Windowst vesszük igénybe, azaz egy CIFS/Samba megosztást állítunk be, ehhez válasszuk a Windows, majd az Add Windows Share gombot. A név legyen mondjuk windows, a megjegyzés: vendég hozzáférés, az útvonal megadásában (/mnt/pcw_data) segíthet a Browse gomb. Fontos a Browsable to Network Clientst beállítani, csakúgy mint a Vendég hozzáférés engedélyezését (és a tisztább helyzet érdekében a Csak vendég hozzáférés engedélyezését is billentsük be). IP-cím szerint kizárhatunk vagy engedélyezhetünk klienseket hozzáférésre. Előfordulhat, hogy a rendszer nem kérdezi meg, hogy indítsa-e el a CIFS szolgáltatást, mi ellenőrizzük le a Szolgáltatások gombbal felbukkanó listában, hogy a CIFS be van-e kapcsolva (kék ON gomb jelzi működését). Mellette a kis villáskulcs ikon mögött állítsunk be névtelen (anonymous) azonosítást, szintúgy engedélyezzük a vendég hozzáférést (kizárólagosan is) és adjuk meg, hogy a guest-felhasználó legyen vendégeskedésre jogosult.

Nas szerver pc bol d

nas szerver pc ből windows 10

Fontos a jó hardver egy NAS-ban, de egy jó szoftveres háttér nélkül semmit sem érne. Szinte bármilyen PC-ből lehet szervert varázsolni, akár még egy asztali Windows operációs rendszerrel szerelt gépből is, amennyiben a megfelelő szoftverek rendelkezésünkre állnak, de ez se nem gyors, se nem kényelmes, ráadásul van még egy sor buktató, hogy az egységességet ne is említsük. Ma már elérhetőek a nyílt forráskódú NAS operációs rendszerek is, amelyek az otthoni NAS-építők számára jelenthetnek megváltást, de a készen vásárolt gyári NAS-ok, mint a QNAP termékei már kulcsrakész megoldást kínálnak. Ezekkel szinte gyerekjáték a beüzemelés és maga az üzemeltetés is, míg ugyanez a házilag megépített eszközöknél gyakran rengeteg időt emészt fel – utánajárás, építés, telepítés és minden procedúra, amit egyébként egy ismert gyártónál készen kapunk. [+] A szoftveres oldal egyáltalán nem elhanyagolandó téma, mivel a NAS lelke a hardver, de agya a szoftver, ráadásul azon túl, hogy a hardverek működtetéséért és egyes szolgáltatások, alkalmazáskiszolgálók működéséért felelős, az összeköttetést is meg kell teremtenie a felhasználóval.

A blog következő bejegyzéseiben a QTS kezelőfelületével ismerkedünk meg, majd a szolgáltatások rejtelmeiben fogunk elmerülni.

A FreeNAS egy FreeBSD-alapú, nyílt forráskódú operációs rendszer, melyet kifejezetten kiszolgálók építésére fejlesztettek és fejlesztenek. A munka központjában a biztonság áll, emiatt a FreeNAS nemcsak a redundáns lemeztömbök használatát támogatja, hanem a ZFS állományrendszert is, mely jelenleg az egyetlen, ami fel van készítve a silent corruption, azaz az adattároló eszköz számára is észrevétlenül felmerülő hibák kivédésére. Természetesen a rendszer a fejlett NAS-ok szolgáltatásait nyújtja, így a különféle hálózati protokollok mellett (például CIFS, (T)FTP, NFS, SSH) ismeri az iSCSI-t, az rsyncet, a dinamikus DNS-t és sok egyebet. Kezeli a P-ATA/S-ATA, SCSI, iSCSI, USB és FireWire meghajtókat, csatlakozhatunk vele címtárakhoz (LDAP), Microsoft tartományokhoz is. Lehetőleg minél több RAM-ot igényel, de ha nem építünk nagy ZFS köteteket, akkor már 1 GB RAM-mal is érdemes nekiállni a rendszerépítésnek – még inkább a kísérletezésnek. Telepítés Minden hardvert támogat a FreeNAS, amit a FreeBSD is, nagy eséllyel bármilyen hálózati adaptert, alaplapot felismer a rendszer.